Facebook Twitter
Haber & Duyurular
SSS
Tasectan nedir?
Tasectan, jelatin tannat içeren benzersiz 3’lü etki mekanizması ile bebek, çocuk ve yetişkinlerde ishal belirtilerini gideren ve bir üründür. Tasectan sulu dışkı sayısının azalmasında ve ishale bağlı karın gerginliğinin giderilmesinde etkilidir. Tasectan ishal tedavisinde ilk 12 saat içerisinde etkisini gösterir.

Tasectan kan dolaşımına katılmadığı için yan etki profili yoktur.* Bu nedenle tüm dünyada bebek, çocuk ve yetişkinlerde güvenle kullanılmaktadır.

Tasectan, yetişkinler için kapsül formunda iken, bebek ve çocuklar için saşe (poşet) formundadır.
Tasectan nasıl etki eder?
Tasectan’ın içinde bulunan jelatin tannat kompleksi midede değişime uğramaz. Tasectan emilime uğramaz, böylece kan dolaşımına katılmadan dışkı ile atılır.

Tasectan 3’lü etki mekanizması ile; 1. Bağırsak duvarını bio-film tabaka ile kaplayarak, korur. 2. Mikroorganizmaların (bakteri, virüs ve parazit) bağırsak duvarına tutunmasını ve çoğalmasını önleyerek bağırsak duvarının hasarını önler. 3. İshale neden olan mikroorganizmaların (bakteri, virüs ve parazit) vücuttan dışkı ile atılımını arttırır ve ishalin kaynağına etki eder.
Tasectan güvenli midir?
Tasectan kan dolaşımına katılmadığı için yan etki profili yoktur.* Bu nedenle tüm dünyada bebek, çocuk ve yetişkinlerde güvenle kullanılmaktadır. Tasectan’ın bebeklerde, çocuklarda ve yetişkinlerde güvenilir olduğu klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.
Tasectan bebek ve çocuklarda kullanılabilir mi?
Tasectan bebek ve çocuklar için pediatrik saşe (poşet) formunda kullanılabilir. Yemeklere katılabilir veya az miktarda süt, meyve suyu ya da suyla karıştırılabilir. Toz halindeki Tasectan’ı iyice karıştırınız ve hemen içiniz.
Tasectan nasıl kullanılır?
Yetişkinlerde belirtiler kayboluncaya kadar her 4-6 saatte bir, 1-2 kapsülü su ile içilir. Bebek ve çocuklarda pediyatrik form olan Tasectan saşe(poşet) kullanılır. 3 yaşından küçük bebek ve çocuklarda belirtiler kayboluncaya kadar her 6 saatte 1 saşe; 3-14 yaş arası çocuklarda belirtiler kayboluncaya kadar her 6 saatte 1-2 saşe yemeklere katılabilir veya az miktarda süt, yoğurt, meyve suyu ya da suyla karıştırılarak içilir. Toz halindeki Tasectan’ı iyice karıştırınız ve hemen içiniz.
Tasectan’ın herhangi bir yan etkisi var mıdır?
Tasectan kan dolaşımına katılmadığı için yan etki profili yoktur.* Bu nedenle tüm dünyada bebek, çocuk ve yetişkinlerde güvenle kullanılmaktadır. Klinik çalışmalarla kanıtlandığı ve birçok ülkede milyonlarca hasta tarafından kullanıldığı üzere Tasectan’ın bilinen bir yan etkisi yoktur. Jelatin tannat ve ürünün içerisinde bulunan diğer maddelere aşırı duyarlılığınız varsa bu ürünü kullanmayınız.
Hamileysem ve emziriyorsam Tasectan kullanabilir miyim?
Hamile ve emziren kadınlarda Tasectan kullanımı önerilmemektedir.
Tasectan ne kadar süre içerisinde etki eder?
Tasectan 12 saat içerisinde etki eder.
Tasectan’ı ne kadar süre kullanmalıyım?
Tasectan belirtiler kayboluncaya kadar kullanılmalıdır.
Tasectan gaz oluşumuna veya kabızlığa neden olur mu?
Tasectan’ın bağırsak hareketleri üzerine etkisi yoktur. Bu nedenle gaz veya kabızlığa neden olmaz.
* Jelatin tannat ve ürün içerisindeki diğer maddelere aşırı duyarlılığı olan kişilerde kullanılmamalıdır.